Fitness Sınıfı

Fitness

Fitness nedir?

Fitness, Fiziksel yeterlilik anlamına gelen fitness, sağlıklı bir vücut ile sağlıklı yaşama sahip olabilmek ve vücudun formda kalması için yapılan tüm egzersizleri kapsayan spor dalıdır. Vücut geliştirme antremanları ile karıştırılan fitness egzersizleri de kas gelişimini sağlayan antrenmanları içinde bulundurur. Fitness egzersizlerinde tek bir amaç vardır; o da sağlıklı ve formda kalan bir vücuda sahip olmaktır. Vucuttaki yağların yakılmasını sağlamayı amaçlayan bu spor dalı antrenmanlarda kasların hacim almasından dolayı sporcular için ön plandadır. Daha ince ve daha fit görünüm kazandırmayı hedefleyen bu sınıfta fitness egzersizleri ile daha güzel bir vücuda sahip olunabilir.

Spor salonumuzda bulunan fitness sınıfımızda her kişiye özel belirlenmekte olan antrenman programlarımız bulunmaktadır. Uzman spor hocaları tarafından her yaşa ve vücut tipine göre hazırlanan ve takip edilen çalışma programı yapılmaktadır. Sağlıklı ve formda kalan bir vücut için antrenmanlarda koşma, pedal çevirme ve ağırlık çalışması birlikte yapılmaktadır. Böylece kaslar fazla büyümez, sadece sıklaşır ve estetik dikkat çekici bir görünüm sağlar. Uzman eğitmenlerimiz tarafınca spor salonumuza kayıt v.s işlemler gerçekleştirilip, antrenman programı hazırlandıktan sonra antrenmana başlamadan önce uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine özen gösterilmelidir. Her antreman başlangıcı eğitmenlerimiz sakatlanmayı önlemek için Stretching hareketiyle adelenin ısınması yapılmaktadır.

Fitness Sınıfı - Nosfit Spor ve Yaşam Merkezi

Fitness’ta büyük hedefe sağlıklı ve doğru küçük başarılar ile ilerlemek için spor salonumuza kayıt gerçekleştirmiş ve yeni başlayanlar için hafif antrenman uygulaması verilerek, zamanla ağırlıklar arttırılmaktadır. Fitness sadece antrenman ve egzersizlere dayalı bir spor dalı değildir. Düzenli bir yaşam ve beslenme gerekmektedir. Beslenme konusu fitness sporunu yapan kişiler için çok önemlidir. Bu nedenle diyetisyen hocalarımız tarafınca sağlıklı ve proteinli beslenmek için program yapılmaktadır. Sizlerde sağlıklı ve dikkat çekici bir vücut görünümüne sahip olmak istiyorsanız, fitness sporuna zaman kaybetmeden başlamalısınız. Sizlere profesyonel eğitim ve güleryüzlülük ile müşteri memnuniyeti kazanan Nosfit spor ve yaşam merkezimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçebilirsiniz.