Spor Merkezi Sauna Buhar Odası

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Oldukça eski tarihi bulunan sauna, sağlık açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Sauna temizlenmek için değil dinlenmek ve rahatlamak için kullanılmaktadır. Saunalar belirli özelliklerdeki ahşap türleri kullanılarak hazırlanmaktadır. Basamak şeklinde oturmak için yapılan yerleri bulunmaktadır. Saunalarda ahşap kullanılmasının amacı yüksek ısıyla birlikte konfordan asla ödün vermemesidir.

Sauna sobası, genellikle odanın orta kısmında yer almaktadır. Ana ısı kaynağını oluşturan Sauna sobası odun ateşi ile ısıtılan ve yeni modern saunalarda elektrik ile çalışmaktadır. Sauna ortamını sıcak olduğu için takı ve plastik materyaller ile bu ortama girilmeden önce çıkarmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

Buhar Odası Nedir?

Buhar odası yorgunluk atmak için kullanılan mekandır. Buhar odası spor yaptıktan sonra sıcak bir ortamda bulunmak (buhar odası, duş almak, sauna)  ter yoluyla vücuttan atılmamış insan vücuduna zararlı olan toksinlerin dışarı atılmasını sağlamaktadır. Nosfit spor merkezimizde hizmet sunulan Buhar odası ile yorgunluğunuzu sessiz ve sakin ortamda atabilirsiniz. Buhar odasındaki nemin yoğun olması nedeniyle üst solunum yollarınıza çok iyi gelecektir. Ayrıca ciltteki gözeneklerin açılması ve cildinizin yenilenmesi için Nosfit spa merkezimizde bulunan buhar odasından faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Güngören spor merkezimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3115″ img_size=”full”][vc_single_image image=”3119″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]