Aerobik Sınıfı

Aerobik

Aerobik egzersiz, çok miktarda oksijen tüketimi gerektiren egzersizin sürekli belli bir müddet yapılarak vücudun oksijen taşıyan sistemini zorlayıp daha güçlü hale getiren spordur. Bu sporun amacı belirli bir tempoda uzun bir süre kalp damar sistemini çok fazla zorlamadan çalıştırmak ve bunun sonucunda kuvvetlenmesi, gelişmesi sağlanmaktadır. Aerobik egzersiz için yapılan bilimsel araştırmalar ve deneyler sonucu egzersiz olarak her çalışma sınıfında ideal çalışma yoğunluğu ve zaman dilimi değişiklik göstermektedir.

Aerobik Egzersizin Faydaları

  1. Akciğerlerin daha yetenekli ve işlevsel çalışmasını sağlar. Nefes alma ve verme kapasitesi en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bu yüzden ciğerlerinizde daha çok oksijen değişimi ve daha çabuk karbondioksit atılımı gerçekleştirilir.
  2. Kalbiniz daha yetenekli çalışmasını sağlar. Nefes alma kapasitesi bu egzersizi yapan kişiler istirahat halinde bu egzersizi yapmayanlara göre daha az atar. Bu egzersiz sporunu yapan kişilerde her seferinde kalp tarafından daha fazla kan pompalanır.
  3. Damarlar gelişmektedir. Aerobik egzersizler; tıklanmış olan damarlar yerine özellikle kalp içinde yeni damarların oluşmasını sağlar. Bu suretle damar tıkanıklığı sonucu oluşabilecek kötü sonuçları bu spor ile oluşmuş yeni yedek damarlar önlemiş olur.
  4. Kan hacminde çoğalma gözlenmektedir. Özellikle kandaki hemoglobin ve kırmızı kan hücreleri çoğalır. Bu suretle ciğerlerden kana oksijen taşıma kapasitesi yükselmiş olur.
  5. Metabolizmada değişme gözlemlenir. Kilo almadan daha çok kalori tüketebilirsiniz.

Gibi daha birçok faydası olan Aerobik egzersizi için spor merkezi ve profesyonel hocalar ile çalışmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Nostif spor merkezimizde spor alanındaki tüm sınıflarımız temiz, hijyenik ve kalite politikaları tarafınca disiplinlidir.

Aerobik Egzersiz

Profesyonel  Aerobik spor hocaları tarafınca yapılan program çerçevesinde gerçekleşen egzersizler ve fitness çalışmaları belirli program çerçevesindeki zaman dilimi ile gerçekleştirilmektedir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi zaman dilimlerini hafta içerisine günlere bölerek daha sağlıklı çalışmalar yapılmaktadır. Yetenekli ve işini son derece en iyi şekilde gerçekleştiren hocalarımız tarafınca yapılan tüm çalışmalar takip edilmektedir. Nostif spor merkezimize iletişim sayfasındaki irtibat numaralarından ulaşabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçebilirsiniz.
X