Kick Boks Sınıfı

Kickboks

Kick Boks yumruk, tekme, diz ve sınırlı clinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş dövüş sanatıdır. Egzersiz olarak uygulanabildiği gibi tam temaslı karşılıklı bir mücadele sporu olarak da uygulanabilmektedir. Kick Boks daha çok erkekler tarafından ilgi duyulan savunma sanatıdır. Antrenmanlarda, uzman spor hocalarımızın hazırlamış olduğu programa bağlı olarak yaklaşık 800 ile 1200 kalori yakımı sağladığından sadece savunma sanatı olarak değil kilo kontrolü içinde uygulanmaktadır.

Derslerde vücut ağırlığı ile yapılan kardiyovasküler ve fonksiyonel egzersizler, savunma teknikleri, darbe yastığı, kum torbası ve esnekliği arttıran diğer sınıflar ile çalışma yapılmaktadır.

Kick Box antrenmanlarımız dört temel bölümden oluşmaktadır. Bunlar:

  • Genel boks egzersizleri: ısınma, kondisyon ve kardiyo çalışmaları.
  • Hız, koordinasyon, refleks, çeviklik çalışmaları.
  • Teknik egzersizleri.
  • Karın ve stretching egzersizleri.

Kick Boks’un Faydaları Nelerdir?

  1. Tüm vücudu çalıştırır ve kilo kontrolü dengesini düzenlemektedir.
  2. Aerobik özelliği yüksektir ve yüksek kalori harcatır.
  3. Kordinasyonu geliştirir.
  4. Hızlı düşünme kapasitesini geliştirir. Bu sayede, ne zaman atak veya defans yapılması gerektiğini geliştirmektedir.
  5. Kick Boks sırasında vücuda fazla oksijen girer ve yüksek oranda terleme meydana geldiği için vücuttan zararlı toksinlerin atılması daha fazla olur.

Kick Box Spor Salonu - İstanbul Boks Spor Merkezi

Gibi daha birçok faydası olan Kick Boks dersi almaya kadar verdiyseniz, Nosfit spor merkezimiz ile hemen irtibata geçebilirsiniz. İşinde uzman olan sınıf hocaları ve diyetisyenlerimiz ile sizlere sağlıklı vücut geliştiriyoruz. Her zaman müşteri memnuniyetini misyon edinmiş Nostif spor merkezimiz müşteri memnuniyetini kazanmak için çok çaba sarf etmektedir.

Hemen İletişime Geçebilirsiniz.
X