Crossfit Sınıfı

Crossfit

Crossfit genel güç ve kondisyon programıdır. Amerika’da Grek Glassman tarafından geliştirilen ve 10 temel fiziksel hareketin gelişimini hedefleyen bir antrenmandır. Bu 10 fiziksel özellikler; dayanıklılık, güç, hız, çeviklik, denge, vücut kontrolü, koordinasyon, patlayıcı kuvvet, iş yapabilme kapasitesi olarak sıralanmaktadır.  Bu antreman ile sadece bir bölgeyi değil vücuttaki birçok eklem ve kasları dengeli çalıştırmaktadır.

Crossfit yapmak için yaş sınırı varmı?

Her yaş gurubun uygun olan ve fiziki yeterlilik gerektirmektedir. Antrenmanlara başlayabilmeniz için vücudunuzu ısındırmak ve güçlendirmek gerekmektedir. Crossfit antrenman sisteminde dinlenme süreleri azdır. Genel olarak haftanın 3 veya 5 günü yapılması önerilmektedir.

Daha önce ciddi bir sakatlık geçirmiş olup spor yapması uygun görülmeyen kişiler bu durumu önce bir hekime ve daha sonra Crossfit uzmanına danışıp bilgi edinmektedir. Bu uygulama gerçekleştirilmesse yoğun çalışma temposuna bağlı olarak yaralanma ve sakatlıklara yer açabilmektedir. Bu spor ile birlikte diğer sporlar bilinçsiz bir şekilde yapılmamalıdır. Spor yapmayı bilmeyen ve daha önce hiç spor yapmamış kişilerin, bir crossfit uzmanı tarafından destek almadan bu sporun yapılması uygun görülmemiştir.

Hemen İletişime Geçebilirsiniz.
X